Na co se můžete těšit

4. ročník festivalu nese spolu s překrásným putovním názvem "Na cestě…", také podtitul: "…dětstvím".
Po dobu čtyř dnů se budeme společně scházet v prostorách Loutkového divadla a vydávat se na cestování po těch nejzáhadnějších a nejbizarnějších divadelních dobrodružstvích, které jsou zasvěceny dětem, dětstvím a vzpomínkám na toto krásné období.
Soubory z Prahy, Brna, Hradce Králové, Olomouce, Ostravy, Opavy aj… se na festivalu představí s tím nejlepším, co pole studentského a amatérského divadla v současnosti nabízí.
V tuto chvíli potvrdili účast a můžeme se tedy těšit na Divadlo DNO z Hradce Králové, jenž nás v pátek 12.11. seznámí s třináctiletou dospělou dívkou Fagi a jejími zapráskanými příběhy. Den poté pak sehrají Hamleta 1, tradiční hru v netradičním pojetí.
Opavské Loutkové divadlo také navštíví staří známí Tate iyumni z Prahy, a to v sobotu 13.11.
Brněnská scéna bude mít na festivalu zastoupení hned ve dvou souborech: v Amadis Brno (taktéž staří známí) a ve Střední škole uměleckomanažerské Brno s.r.o souboru Čamúza
Na opavském festivalu samozřejmě nesmí chybět ani „ÓČKA“ – tzn. soubory z Opavy a blízké Ostravy. „ÓČKA“ na festivalu budou reprezentovat DS Štěk Opava, Divadlo Devítka Ostrava a Improliga-Ostružiny Ostrava.
 A kdo se v letošním roce zhostí slavnostního zahájení festivalu? Přeci „domácí“ soubor Přeseděla jsem si nohu Opava, který představí druhý ročník projektu 3jsou3, tentokrát zaměřený jak jinak než na téma dětství.
4. ročník festivalu „Na cestě…dětstvím“ však neskončí jen u divadel. Můžeme se těšit i na (off)program, ve kterém nám podzimní večery zpestří hudební tělesa Cémuršámur, BF Orchestra a Děsně fajn. A při středečním večeru se bude promítat film Mezi stěnami režiséra Davida Vignera. Film se zaobírá tématem šikany na školách.
Již tradičně jsou pro návštěvníky festivalu připraveny také dva workshopy, které budou probíhat po celé 4 dny trvání festivalu. Účastníci workshopů budou aktivně zapojeni do festivalového dění a pod vedením odborných lektorů se seznámí i s profesionálním divadlem v praxi. Účastníci si budou moci vybrat z workshopů divadelní improvizace a produkčního (více viz. DIVADELNÍ WORKSHOPY)
Na konci každého dne se pak společně potkáme nad mokem něčeho dobrého v prostorách Klubu ART v Obecním domě a v rámci rozborového semináře probereme vše, co se uplynulý den stalo. Tato setkání pomohou divákům a hlavně samotným aktérům rozvíjet své všemožné schopnosti.
A na festivalu „Na cestě…dětstvím“ si přijdou na své i milovníci obrazů a fotografií. Od 18. října do 15. listopadu budou moci ve foyer Obecního domu navštívit výstavu „Obraz versus fotografie“. Jedná se o společnou výstavu výtvarných prací žáků ZUŠ Opava a fotografií studentů Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě. A jaké téma spojí obrazy a fotografie? Jaké téma spojí žáky základní umělecké školy a studenty Slezské univerzity? Společnou cestu výstavy i celého festivalu najde téma dětství…