Divadelní workshopy

Po celé 4 dny trvání festivalu budou souběžně probíhat dva workshopy: workshop divadelní improvizace a workshop produkce.
Účastníci workshopů budou aktivně zapojeni do festivalového dění a pod vedením odborných lektorů se seznámí i s profesionálním divadlem v praxi.
Tyto dílny přispívají k rozvoji praktických i teoretických poznatků z oblasti herectví, režie, dramaturgie a produkce. Účastníci si mohou ozkoušet spolupráci s profesionály a tím se zdokonalit ve své současné i budoucí tvůrčí činnosti.

Účastnický poplatek za workshop činí 300 Kč na osobu.

Účastníci workshopů mají ZDARMA vstup na festival „Na cestě…dětstvím“ 2010

> Formulář přihlášky zdarma ke stažení zde

> Vyplněné přihlášky zašlete nejpozději do 31. října 2010 na email zuzana.patrakova@centrum.czČASOVÝ HARMONOGRAM WORKSHOPŮ:

Středa 10.11. 09:00 – 14:00
Čtvrtek 11.11. 09:00 – 14:00
Pátek 12.11. 09:00 – 14:00
Sobota 13.11. 10:00 – 14:00


WORKSHOP PRODUKCE:
Interaktivní workshop, který účastníkům v kostce představí obor produkce/producenství. Pracovat se bude převážně ve skupinkách formou her a řešení rébusů. Během festivalu skupina navštíví divadelní zákulisí a zhlédne vybrané představení. Na oboje nahlédneme ryze z produkčního hlediska. Workshop by měl účastníkům přinést lepší představu o tom, co znamená, ať v běžném divadelním provozu či v nezávislých projektech, funkce produkčního/producenta a pomoci jim orientovat se v základních úkonech tohoto oboru. Workshop je určen maximálně pro 12 osob
                 
WORKSHOP DIVADELNÍ IMPROVIZACE:
Máte rádi nečekané situace? Musíte se často rozhodovat na poslední chvíli a jednat spontánně?
V tom případě je pro Vás ideální workshop divadelní improvizace. Na workshopu se naučíte pohotově a originálně přistupovat k řešení nečekaných situací, citlivěji vnímat partnera během komunikace a být schopni reagovat na jeho podněty. Vždyť každý potřebuje čas od času improvizovat a to nejen na divadle.